- Szczegóły
- admin
- Odsłony: 3485
Gminna Biblioteka Publiczna w swoim księgozbiorze posiada kilka tomów serii „Sagi o ludziach lodu”. W związku z tym, że zainteresowanie tymi książkami w ostatnim czasie wzrosło chcielibyśmy uzupełnić brakujące tomy. Niestety z powodu braku tej publikacji w księgarniach, w których zaopatrujemy się w książki, nie możemy uzupełnić serii. Dlatego zwracamy się z prośbą do miłośników książki i nie tylko, posiadających w swoim księgozbiorze „Sagę o ludziach lodu” o kontakt z biblioteką (tel. 43 842 33 58, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Brakujące tomy:
- Tom 2 – Polowanie na czarownice
- Tom 11 – Zemsta
- Tom 15 – Wiatr od wschodu
- Tom 18 – Dom upiorów
- Tom 19 – Zęby smoka
- Tom 20 – Skrzydła kruka
- Tom 21 – Diabelski jar
- Tom 22 – Demon i panna
- Tom 23 – Wiosenna ofiara
- Tom 24 – Martwe Wrzosy
- Tom 25 – Anioł o czarnych skrzydłach
- Tom 26 – Dom w Eldafjord
- Tom 27 – Skandal
- Tom 28 – Lód i ogień
- Tom 29 – Miłość Lucyfera
- Tom 31 – Przewoźnik
- Tom 32 – Głód
- Tom 33 – Demon Nocy
- Tom 34 – Kobieta na brzegu
- Tom 35 – Droga w ciemnościach
- Tom 36 – Magiczny księżyc
- Tom 37 – Miasto strachu
- Tom 38 – Urwany ślad
- Tom 39 – Nieme głosy
- Tom 40 – Więźniowie czasu
- Tom 41 – Góra Demonów
- Tom 44 – Fatalny dzień
- Tom 45 – Książe czarnych sal
- Tom 46 – Woda zła
- Tom 47 – Czy jesteśmy tutaj sami?

- Szczegóły
- Barbara Domagała
- Odsłony: 3824
W dniu 26 września 2012 roku o godz. 1100 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie odbyło się uroczyste podsumowanie Programu Edukacji Ekologicznej pn. „Odpady – szukaj zysku w odzysku” współfinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Powitania zaproszonych gości dokonała Kierownik GBP w Osjakowie – Pani Barbara Domagała, po czym przybliżyła etapy realizacji zadania. Po kilkunastu słowach opisujących poszczególne działania przedstawiona została krótka prezentacja pt: „Jak zanieczyszczenie środowiska odpadami zagraża przyrodzie i ludziom?”. Na slajdach oprócz wyjaśnienia podstawowych pojęć związanych z odpadami, przedstawiono zagrożenia związane z nieprawidłowymi działaniami człowieka (nie segregowaniem odpadów, wyrzucaniem śmieci do wody czy lasu, itp.).
- Szczegóły
- Barbara Domagała
- Odsłony: 3566
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie przeprowadzone zostały warsztaty plastyczno - ekologiczne pt. „Moja zakładka” w ramach projektu pn. „Odpady – szukaj zysku w odzysku” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Uczestnikami zajęć byli mieszkańcy Gminy Osjaków. Głównym celem warsztatów było uświadomienie potrzeby ograniczania ilości śmieci, konieczności segregowania i recyklingu odpadów oraz nauczanie wykorzystywania surowców wtórnych do tworzenia rzeczy użytecznych i pięknych. Zajęcia poprowadziła Pani Katarzyna Łaskawiec. Po słowach wstępnych na temat odpadów, ich segregacji i recyklingu uczestnicy zabrali się do pracy. Każdy miał za zadanie wykonania dwóch zakładek.
Pierwsza wykonana została na zwykłej kartce papieru, która ozdobiona została elementami znalezionymi w starych, niepotrzebnych gazetach. Do wykonania drugiej uczestnicy mieli do dyspozycji filc, koraliki, kordonki muliny, kolorowe nici itp.„resztki”, których w naszych domach pełno. Tak więc materiały użyte podczas zajęć zostały przetworzone powtórnie. Małym kosztem i z wielką radością wykonane zostały zakładki, które uczestnicy zabrali ze sobą.
- Szczegóły
- Barbara Domagała
- Odsłony: 3361
2 września 2012 roku na terenie Stadionu Sportowego w Osjakowie odbyło się II Wojewódzkie Święto Chrzanu. Była to doskonała okazja do promowania Gminnej Biblioteki Publicznej w Osjakowie wraz z jej Filią Biblioteczną w Czernicach oraz kampanii społecznej "ŁÓDZKIE CZYTA".
Zależy nam na tym, aby czytelnictwo zaistniało jak w najszerszym gronie odbiorców. Zachęcaliśmy do spędzania wolnego czasu z książką poprzez wyznaczenie miejsc, w których można było zatrzymać się na chwilę, sięgnąć po książkę i poczytać chociażby 5 minut. Nasze czytanie w przestrzeni publicznej nosiło nazwę "Czytamy pod chmurką nad Wartą".
Czytaj więcej: "ŁÓDZKIE CZYTA" na II Wojewódzkim Święcie Chrzanu w Osjakowie
- Szczegóły
- Barbara Domagała
- Odsłony: 3799
Gminna Biblioteka Publiczna w Osjakowie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi z dziedziny Edukacja Ekologiczna jest w trakcie realizacji zadania pn. „Odpady – szukaj zysku w odzysku”. Całkowity koszt zaplanowanego zadania wynosi 10.199,00 zł, w tym 8.440,00 zł dotacja z WFOŚiGW w Łodzi. Zadanie przebiega w kilku etapach i obejmuje wszystkie grupy społeczne.
Realizacja programu rozpoczęła się od przedszkolaków. To właśnie dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy została przygotowana lekcja biblioteczna pt: „Jestem Ekoludkiem”. W dniu 30 maja 2012 roku o godz.10.00 do Gminnej Biblioteki Publicznej przybyła grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola „Słoneczna Polana” w Osjakowie wraz z opiekunem. Zajęcia rozpoczęły się od wyjaśnienia maluchom słowa ekologia w oparciu o wiersz D. Klimkiewicza pt. „Co to jest ekologia” oraz słowa odpady ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich segregację. Po krótkim wprowadzeniu w temat lekcji dzieciom została przedstawiona prezentacja pt. „Jak powstaje ekologiczny nabiał”. Następnie przedszkolaki poznały zasady segregacji odpadów oraz pojemniki przeznaczone na odpady, które zostały wypożyczone od Eko Region Bełchatów. Kolejnym punktem spotkania była zabawa ruchowa pt: „Segregujemy śmieci”. Dzieci zgromadziły się wokół „góry śmieci” po czym podzielone zostały na 5 grup po 5 osób. Zadaniem każdego malucha stojącego w swojej kolejce było zabranie jednej rzeczy i wrzucenie jej do odpowiedniego kosza. Pod czujnym okiem organizatorów czynność ta powtarzana była do zniknięcia wszystkich odpadów. Przedszkolaki doskonale zdały sprawdzian z wcześniej zdobytej wiedzy. Na zakończenie dzieci poczęstowane zostały owocami, otrzymały soczki oraz na pamiątkę spotkania zakładkę do książki z informacjami o segregacji odpadów. W dniu następnym tj. 31 maja lekcja biblioteczna została przeprowadzona ponownie dla drugiej grupy przedszkolaków. Spotkanie miało taki sam przebieg jak dzień wcześniej.
- Szczegóły
- Barbara Domagała
- Odsłony: 3254
W dniu 14 czerwca 2012 roku przeprowadzone zostały warsztaty terenowe pt. „Bądź gotowy dziś do drogi”. Uczestnikami zajęć była 26 osobowa grupa dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej w Osjakowie. O godz. 9.00 uczniowie zebrali się w bibliotece i po przekazaniu informacji na temat zasad bezpieczeństwa wyruszyli w drogę nad rzekę Wartę w Osjakowie. Po dotarciu na miejsce rozpoczęły się zabawy ruchowe ze śpiewem: „WITAM WAS”, RAZ DWA TRZY”, „BANIA”. Po krótkiej rozgrzewce miała miejsce pogadanka na temat ekologii, długości rozkładu różnych odpadów w ziemi, zagrożeń jakie niosą ze sobą wyrzucane do lasu śmieci. Po teorii odbyły się ćwiczenia indywidualne i w parach oraz konkurs drużynowy. W drodze powrotnej do biblioteki uczestnicy zbierali napotkane śmieci wrzucając je do worka. Na miejscu otrzymali medale „Obrońca przyrody w Osjakowie”, zakładki zawierające informacje na temat segregacji śmieci oraz słodki upominek. Na zakończenie wykonali piosenkę „WSZYSTKIM PIĘKNIE DZIĘKUJEMY” po czym uśmiechnięci i zadowoleni z zajęć wrócili na lekcje.
Strona 1 z 3