Gminna Biblioteka Publiczna w Osjakowie po raz kolejny stała się areną ortograficznych zmagań. O prestiżowe „Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Osjaków” walczyło łącznie 45 uczniów z terenu całej gminy. Uczestnicy musieli wykazać się nie lada czujnością, by nie wpaść w gąszcz ortograficznych pułapek i interpunkcyjnych zawiłości.
Dziękujemy członkom komisji za zaangażowanie i rzetelne sprawdzanie prac
Komisja konkursowa w składzie:
Pani Maria Nowaczyk – emerytowana dyrektorka Szkoły Podstawowej
Pani Maria Wiluś – emerytowany dyrektorka Szkoły Podstawowej
Pan Wojciech Zygmunt – z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Osjaków
Pani Beata Górka – Przewodnicząca Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Pani Alina Frejusz – Redaktor Radia Ziemi Wieluńskiej
Pani Alicja Janik – emerytowany bibliotekarz
Pani Jolanta Skrzypecka – emerytowany nauczyciel
Uroczystego wręczenia nagród uczestnikom dokonała Pani Renata Kostrzycka – Burmistrza Miasta i Gminy Osjaków .
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy w kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe. Mistrzowie ortografii z każdego poziomu otrzymali pamiątkowe pióra – ufundowane przez Panią Renatę Kostrzycką Burmistrza Miasta i Gminy Osjaków- Dziękujemy.
Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych, a poziom przygotowania zawodników był imponujący.
Laureaci Konkursu
Poniżej prezentujemy listę mistrzów, którzy najlepiej poradzili sobie z tekstem dyktanda:
Klasy 3-4: „Mistrz Ortografii Orzeł”
I miejsce: Hanna Traczewska (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)
II miejsce: Alan Płuciennik (Katolicka SP SPSK im. św. Faustyny Kowalskiej w Drobnicach)
III miejsce: Daria Przydacz (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)
Klasy 5-6: „Mistrz Ortografii Omnibus”
I miejsce: Emilia Nagadowska (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)
II miejsce: Martyna Zawadzka (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)
III miejsce: Kevin Łoś (Katolicka SP SPSK im. św. Faustyny Kowalskiej w Drobnicach)
Klasy 7-8: „Mistrz Ortografii Ekspert”
I miejsce: Martyna Kubiaczyk (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)
II miejsce: Natalia Hanulak (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)
III miejsce: Edyta Foręc (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)
Wydarzenie pokazało, że dbałość o poprawność ojczystego języka jest wciąż żywa wśród młodego pokolenia mieszkańców gminy Osjaków. Zwycięzcom gratulujemy stalowych nerwów i „sokolego oka” do ortografii, a wszystkim uczestnikom odwagi do zmierzenia się z tym niełatwym wyzwaniem!
Gratulacje dla wszystkich Mistrzów! Do zobaczenia w kolejnej edycji!





