Ortopotyczki w Osjakowie: relacja z II Dyktanda o Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Osjaków

by Małgorzata Dawid
II dyktando o pióro burmistrza

Gminna Biblioteka Publiczna w Osjakowie po raz kolejny stała się areną ortograficznych zmagań. O prestiżowe „Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Osjaków” walczyło łącznie 45 uczniów z terenu całej gminy. Uczestnicy musieli wykazać się nie lada czujnością, by nie wpaść w gąszcz ortograficznych pułapek i interpunkcyjnych zawiłości.
Dziękujemy członkom komisji za zaangażowanie i rzetelne sprawdzanie prac

Komisja konkursowa w składzie:
Pani Maria Nowaczyk – emerytowana dyrektorka Szkoły Podstawowej

Pani Maria Wiluś – emerytowany dyrektorka Szkoły Podstawowej

Pan Wojciech Zygmunt – z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Osjaków

Pani Beata Górka – Przewodnicząca Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Pani Alina Frejusz – Redaktor Radia Ziemi Wieluńskiej

Pani Alicja Janik – emerytowany bibliotekarz

Pani Jolanta Skrzypecka – emerytowany nauczyciel

Uroczystego wręczenia nagród uczestnikom dokonała Pani Renata Kostrzycka – Burmistrza Miasta i Gminy Osjaków .

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy w kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe. Mistrzowie ortografii z każdego poziomu otrzymali pamiątkowe pióra – ufundowane przez Panią Renatę Kostrzycką Burmistrza Miasta i Gminy Osjaków- Dziękujemy.

Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych, a poziom przygotowania zawodników był imponujący.

Laureaci Konkursu

Poniżej prezentujemy listę mistrzów, którzy najlepiej poradzili sobie z tekstem dyktanda:

Klasy 3-4: „Mistrz Ortografii Orzeł”

I miejsce: Hanna Traczewska (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)

II miejsce: Alan Płuciennik (Katolicka SP SPSK im. św. Faustyny Kowalskiej w Drobnicach)

III miejsce: Daria Przydacz (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)

Klasy 5-6: „Mistrz Ortografii Omnibus”

I miejsce: Emilia Nagadowska (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)

II miejsce: Martyna Zawadzka (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)

III miejsce: Kevin Łoś (Katolicka SP SPSK im. św. Faustyny Kowalskiej w Drobnicach)

Klasy 7-8: „Mistrz Ortografii Ekspert”

I miejsce: Martyna Kubiaczyk (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)

II miejsce: Natalia Hanulak (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)

III miejsce: Edyta Foręc (SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)

Wydarzenie pokazało, że dbałość o poprawność ojczystego języka jest wciąż żywa wśród młodego pokolenia mieszkańców gminy Osjaków. Zwycięzcom gratulujemy stalowych nerwów i „sokolego oka” do ortografii, a wszystkim uczestnikom odwagi do zmierzenia się z tym niełatwym wyzwaniem!

Gratulacje dla wszystkich Mistrzów! Do zobaczenia w kolejnej edycji!