Pasowanie na Czytelnika klas pierwszych

by Małgorzata Dawid
Pasowanie klas I 2026

W poniedziałek, 18 maja 2026 roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Osjakowie zamieniła się w iście magiczne miejsce. Tego dnia mury naszej książnicy odwiedzili wyjątkowi goście – uczniowie klas pierwszych, którzy oficjalnie dołączyli do zaszczytnego grona czytelników!

Uroczystość pasowania na czytelnika to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu naszej biblioteki. Głównym celem spotkania było rozbudzenie w najmłodszych miłości do literatury, a także oswojenie ich z biblioteczną przestrzenią.

Zanim jednak pierwszoklasiści zdobyli status pełnoprawnych czytelników, musieli dowieść, że świat książek nie ma przed nimi tajemnic. Dzieci z dużym zaangażowaniem:

  • Rozwiązywały zagadki związane z bajkowymi postaciami,
  • Wykazały się świetną wiedzą na temat tego, jak należy dbać o książki (i czego z nimi absolutnie robić nie wolno!),
  • Zapoznały się z regulaminem i zasadami wypożyczania.

Kulminacyjnym punktem wizyty było złożenie uroczystego przyrzeczenia. Dzieci dumnie obiecały szanować książki, korzystać z ich mądrości i regularnie odwiedzać biblioteczne półki.

Po przysiędze nadszedł moment symbolicznego pasowania, którego dokonała dyrektor biblioteka Pani Barbara Domagała za pomocą wielkiej książki. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia każdy nowy czytelnik otrzymał: Pamiątkowy dyplom, zakładkę do książki.

Drodzy Pierwszoklasiści! Witamy Was bardzo serdecznie w naszej bibliotecznej rodzinie. Życzymy Wam, aby każda wypożyczona książka była dla Was początkiem niesamowitej przygody, rozwijała Waszą wyobraźnię i przynosiła mnóstwo uśmiechu. Pamiętajcie, że drzwi Gminnej Biblioteki Publicznej w Osjakowie są dla Was zawsze szeroko otwarte!

Dziękujemy wychowawcom i uczniom za wspaniałe, pełne energii spotkanie.
Do zobaczenia przy bibliotecznych półkach!

Pasowanie klas I 2026
Pasowanie klas I 2026