Drukuj
Odsłony: 3398
W dniu 4 kwietnia 2011 roku odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie spotkanie z podróżnikiem i autorem książki „Świat na wyciągnięcie ręki” Leszkiem Szczasnym.

Leszek Szczasny jest raciborzaninem, wykształcony jako politolog i filozof, z zamiłowania społecznik, fotograf, a także globtroter. Podróżuje za grosze, jest żywym dowodem na to, że „chcieć to móc”.

Pan Leszek Szczasny podczas spotkania opowiadał o podróży do Turcji pt. "Turcja – pierwszy krok do Orientu”. Przedstawił przemyślaną wielowymiarową prezentację multimedialną wyjątkowego kraju pomiędzy Wschodem a Zachodem. Oprócz różnorodnych miejsc (np. słone jezioro, XIX-wieczna drewniana zabudowa ottomańska, fantastyczna Kapadocja, dzikie wybrzeże) pokazał też rytm zwykłego życia: od 12-milionowego Stambułu do zapomnianej wsi. Mówił o herbacianych barach, o zwyczajach meczetowych i narodowych, o różnicach w mentalności...

Zaprezentował również swoją pierwszą książkę, która powstawała przez kilka lat. Książka „Świat na wyciągnięcie ręki”, jest barwnym zapisem eskapad po Europie i Bliskim Wschodzie. Porusza, rozśmiesza, koi, prowokuje - zachęca do odkrywania świata na własną rękę. Książka znajduje się już w zbiorach naszej biblioteki i gorąco zachęcamy do jej wypożyczania.

spotkanie z podróznikiem spotkanie z podróznikiem spotkanie z podróznikiem spotkanie z podróznikiem