Drukuj
Odsłony: 4153
{multithumb thumb_width=520 thumb_height=220}

kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia

W dniu 28 kwietnia 2011 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie odbyło się spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją”. Tym razem gościem był Pan Henryk Krzemiński mieszkaniec Osjakowa.

Artysta opowiadał o początkach swojej pasji, która narodziła się już w Szkole Podstawowej. Pasją a zarazem pracą Pana Henryka jest monumentalne malarstwo sakralne oraz freski i polichromie. Jest twórcą wielu polichromii w Kościołach ale nie na terenie Polski tylko w Stanach Zjednoczonych. Obrazy jego zdobią również prywatne domy i rezydencje w kraju i za granicą. Na swoim koncie ma wiele obrazów, ale maluje również rzeźby i odnawia malowidła i polichromie w Kościołach. Dziełem życia Pana Henryka jest Kościół św. Józefa w Webster stan Massachusetts, któremu poświęcił 4 lata. Wymalował cały kościół, namalował 4 polichromie, ornamenty i freski oraz renowacje malowideł, drogi krzyżowej, galerie herbów Papieży, Kardynałów, Biskupów polskich i amerykańskich.

Do dnia 20 maja 2011 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie można podziwiać wystawę prac oraz zdjęcia przedstawiające 30- letni dorobek artysty pt. „Talent, pasja, intuicja – malarstwo sakralne”.
Serdecznie zapraszamy.