Drukuj
Odsłony: 3491
W dniach 9-24 maja 2011 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie z okazji VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy zorganizowano spotkania z przedszkolakami i dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Osjakowie.

{multithumb thumb_width=170 thumb_height=110} VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia

Celem wizyty małych gości były zajęcia biblioteczne połączone z edukacją czytelniczą, kształtowaniem nawyku korzystania z biblioteki i nauką korzystania z usług i zbiorów bibliotecznych. Podczas wizyty dzieci zwiedzały bibliotekę, zapoznały się ze zgromadzonymi zbiorami i katalogami komputerowymi oraz rozwiązywały zagadki, rebusy związane z książkami i biblioteką.

VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia

Ponadto odbyły się zajęcia w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". W naszej bibliotece podczas spotkań dzieci wysłuchały bajek w wykonaniu znanych osób. Bajki czytali: Pani Emilia Kałuża – Kierownik GOPS w Osjakowie, Pan Sławomir Kaźmierczak – Przewodniczący Rady Gminy w Osjakowie, Pan Zbigniew Pustkowski – Sekretarz Urzędu Gminy w Osjakowie, Pan Jan Woś – pracownik GBP oraz kierowniczka biblioteki. Goście zachęcali również do codziennego czytania, co ma duży wpływ na rozwój dziecka oraz sprzyja też nawiązaniu bliższych relacji pomiędzy rodzicami i ich dzieckiem.