Drukuj
Odsłony: 3660
{multithumb thumb_width=520 thumb_height=220}

kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie kultury czytelniczej uczniów i doskonalenie umiejętności czytania.

Konkurs został ogłoszony dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy i trwał 4 miesiące. Każdy uczestnik konkursu za przeczytane książki zdobywał punkty. Dodatkowe punkty można było otrzymać za zapisanie nowego czytelnika do biblioteki oraz czytanie książek popularno – naukowych.

Do konkursu przystąpiło 35 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie, 21 uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Drobnicach i 7 uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Czernicach.

Komisja konkursowa (w składzie: Barbara Domagała, Jan Woś, Danuta Kaszewska, Joanna Szymańska i Mateusz Kaźmierczak) po zapoznaniu się z regulaminem postanowiła podzielić uczestników na dwie grupy. W związku z tym, iż uczniowie Szkoły Podstawowej w Osjakowie mieli znacznie łatwiejszy dostęp do książek zostali Oni przydzieleni do pierwszej grupy, natomiast uczniowie ze Szkół Katolickich w Czernicach i Drobnicach utworzyli drugą grupę. W tych dwóch grupach Komisja wyłoniła laureatów. Członkowie komisji podliczyli punkty każdego uczestnika i tak postanowili przyznać następujące nagrody i wyróżnienia. Laureaci otrzymali na nagrody książki ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Osjakowie oraz pamiątkowe dyplomy.

Lista dzieci nagrodzonych ze Szkoły Podstawowej w Osjakowie biorących udział w konkursie czytelniczym "Oczytany małolat":Kategoria klas I-II

Miejsca:
1. Wojcieszek Patryk
2. Zając Kacper
3. Warzycha Justyna

Wyróżnienia:
Zygmunt Dawid
Brzozowska Patrycja
Podgórniak Igor

Kategoria klas III-IV
Miejsca:
1. Kuma Wiktoria
2. Kłys Klaudia
3. Pabijaniak Patrycja

Wyróżnienia:
Madej Adam
Stanek Michał
Ramuś Oliwia

Kategoria klas V-VI

Miejsca:
1. Kowalczyk Joanna
2. Kubisiak Kamil
3. Barańska Klaudia

Wyróżnienia:
Kotowicz Patrycja
Kula Wiktoria

Lista dzieci nagrodzonych z Katolickich Szkół Podstawowych w Czernicach i Drobnicach biorących udział w konkursie czytelniczym "Oczytany małolat":Kategoria klas I-II

Miejsca:
1. Sarowski Bartłomiej (KSP Drobnice)
2. Graczyk Izabela (KSP Drobnice)
3. Gibas Dominika (KSP Drobnice)

Wyróżnienia:
Okrasa Adrian (KSP Drobnice)
Biegańska Faustyna (KSP Drobnice)
Rabęda Marta (KSP Czernice)

Kategoria klas III-IV

Miejsca:
1. Zygmunt Karolina (KSP Drobnice)

Wyróżnienia:
brak

Kategoria klas V-VI

Miejsca:
1. Gonera Sylwia (KSP Drobnice)
2. Wróbel Żaneta (KSP Drobnice)
3. Furmańczyk Paulina (KSP Drobnice)

Wyróżnienia:
Czyż Aleksandra (KSP Drobnice)