Drukuj
Odsłony: 2854

2 września 2012 roku na terenie Stadionu Sportowego w Osjakowie odbyło się II Wojewódzkie Święto Chrzanu. Była to doskonała okazja do promowania Gminnej Biblioteki Publicznej w Osjakowie wraz z jej Filią Biblioteczną w Czernicach oraz kampanii społecznej "ŁÓDZKIE CZYTA".

Zależy nam na tym, aby czytelnictwo zaistniało jak w najszerszym gronie odbiorców. Zachęcaliśmy do spędzania wolnego czasu z książką poprzez wyznaczenie miejsc, w których można było zatrzymać się na chwilę, sięgnąć po książkę i poczytać chociażby 5 minut. Nasze czytanie w przestrzeni publicznej nosiło nazwę "Czytamy pod chmurką nad Wartą".

Zorganizowaliśmy również kiermasz książek wycofanych z biblioteki "Książka za złotówkę". Książki przeznaczone do sprzedaży pochodziły z różnych dziedzin, które wykreślono z inwentarza bibliotek. Stoisko z książkami cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Pamiętając o najmłodszych czytelnikach wygospodarowaliśmy dla nich miejsce, w którym mieli okazję przelać swoje wyobrażenia o książce na papier pt: "Książka moich marzeń". Do dyspozycji mieli kartki, kredki, pastele, farby no i oczywiście swoją wyobraźnię. Dzieci które wzięły udział spisały się znakomicie, a za udział w malowaniu dostawały słodki upominek.

Nie mogło zabraknąć również zagadek literackich pt: "Rusz głową - Zgaduj Zgadula". Zagadki czasami okazywały się nie lada wyzwaniem za równo te dla młodszych jak i te dla troszkę starszych. Mimo małych trudności w podawaniu odpowiedzi wszyscy świetnie się przy nich bawili. Nie odeszli też z pustymi rękoma, bowiem każdy uczestnik otrzymał skromny upominek.

Podczas całej akcji rozdawaliśmy zakładki oraz ulotki o bibliotekach oraz zapraszali do siedziby placówki.

Właśnie w taki sposób biblioteki na II Wojewódzkim Święcie Chrzanu w Osjakowie zachęcały wszystkich uczestników do promocji "Łódzkie Czyta".