Drukuj
Odsłony: 1865

Gminna Biblioteka Publiczna w Osjakowie w miesiącach maj – wrzesień 2014r. wzięła udział w ramach współpracy z Łódzkim Domem Kultury w projekcie ekologiczno – artystycznym dla dzieci i młodzieży z województwa łódzkiego pt. „Kolorowa Lokomotywa”.

 

 

Dla uczestników projektu rozpisane zostały konkursy: konkurs na kostium, scenografię ekologiczną, scenariusz i konkurs na wykonanie i grę aktorską w spektaklu inspirowanym wierszem Juliana Tuwima „Ptasie radio”. Aktorami spektaklu były dzieci klas III - V Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie biorące udział w projekcie. Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach realizujących ideę recyklingu. Warsztaty odbywały się kolejno:

Celem zajęć było wykonanie kostiumów, scenografii, aranżacji wnętrza do przedstawienia „Ptasie Radio”. Projekt realizowany był dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Honorowy Patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Łódzkiego. Uwieńczeniem wszystkich przygotowań i warsztatów był spektakl teatralny „Ptasie radio” w wykonaniu uczestników projektu, który odbył się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie w dniu 08.10.2014r.        W projekcie biblioteka nasza zdobyła III nagrodę na szczeblu wojewódzkim w konkursie na scenografię ekologiczną.

Uczestnikami warsztatów byli: