Drukuj
Odsłony: 757

 

Dnia 14 maja nasza Biblioteka gościła bajkopisarkę i ilustratorkę Edytę Zarębską. Pani Edyta jest autorką m.in. książeczek dla dzieci z serii „Pierwsze czytanki”: „ Zosia i fiołkowy kapelusz” oraz „Antek i stara jabłonka”, zabawnych historyjek dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania. Oprócz pisania książek dla dzieci zajmuje się również malowaniem obrazów olejnych i pasteli, pracuje jako grafik komputerowy. Jest współzałożycielką wydawnictwa Bociuś, które wydało jej debiutancką książkę. „Opowieści babci Gruni”. Książka ta jest napisana wierszem, a przygotowaniem ilustracji zajęła się sama autorka. Edyta Zarębska została wyróżniona w 2007 roku za powieść dla dzieci „Wilk i ziarenko miłości” w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Spotkanie „Śpiewająca Biblioteka” przyciągnęło do biblioteki dużą grupę dzieci, głównie z klas drugich i trzecich. Nasz gość wystąpił w specjalnym bajkowym stroju wróżki. Pisarka opowiadała bardzo ciekawe i zabawne historie ze swojego dzieciństwa. Jako mała dziewczynka marzyła, by być „pisaczką”. Mówiła o zdarzeniach, które skłoniły ją do pisania książek dla dzieci. Chętnie odpowiadała na wszystkie pytania zaciekawionej młodej publiczności. Dzieci miały również okazję zobaczyć jak powstaje ilustracja do książki. Ciekawą oprawę muzyczną spotkania zapewnił Pan Robert Zarębski – mąż Pani Edyty, który nie tylko czytał bajki, ale też grał i śpiewał. Wielokrotnie zaskoczył nas niesamowitymi dźwiękami. Dzieci mogły wspólnie z nim zaśpiewać piosenkę „Mądra rzeka”, do której napisał muzykę. Na zakończenie spotkania dzieci mogły zakupić książki z autografem autorki.

Dzięki wspaniałemu kontaktowi Pani Edyty z młodymi czytelnikami, spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej i radosnej atmosferze. Śmiechu było co nie miara. Przez chwilę dzieci znalazły się w bajkowym świecie i z pewnością długo nie zapomną tego spotkania.