Drukuj
Odsłony: 740

 

14 maja o godz. 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z okazji XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W tym roku gościliśmy panią Eleonorę Grondową - poetkę mieszkającą w Konopnicy, autorkę dwóch tomików wierszy „Piórem i sercem pisane” oraz „Warto żyć nad Wartą”. Pani Eleonora tworzy również repertuar dla zespołu „Nadwarcianki”, którego jest członkinią. W swojej twórczości poetka przedstawia piękno regionu, w którym mieszka.

Podczas spotkania pani Eleonora przedstawiła w przepiękny sposób swoją twórczość. Recytacja wierszy została nagrodzona gromkimi brawami zgromadzonej publiczności. Mogliśmy posłuchać również opowieści z życia pani Grondowej. Nasz gość bardzo chętnie odpowiadał na pytania publiczności. Na zakończenie spotkania mieliśmy możliwość zakupu książek. Autorka z przyjemnością składała autograf na każdym egzemplarzu swojej książki.

Całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i z pewnością długo pozostanie w pamięci zarówno naszej, jak i naszego gościa.