Drukuj
Odsłony: 677

10 czerwca 2015r. o godz. 11.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie odbyła się inauguracja projektu „Świadomy rodzic – to zdrowe dziecko i przyszły dorosły, to zdrowe społeczeństwo”. Projekt ten został wyłoniony w ogólnopolskim konkursie grantowym współorganizowanym przez fundację NUTRICIA oraz Federację Polskich Banków Żywności w ramach edukacyjnego programu”1000 pierwszych dni dla zdrowia”.

Uczestnicy spotkania zapoznani zostali z celem projektu, którego jest edukacja i upowszechnianie pozytywnych nawyków żywieniowych. Przedstawicieli samorządu – Radnych Gminy, władze gminy na czele z wójtem Jarosławem Trojanem, dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz uczestników projektu: przyszłe matki, rodziców niemowląt i małych dzieci, powitała kierownik biblioteki p. Barbara Domagała.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość usłyszeć więcej informacji na temat celów, idei, promocji i partnerach projektu, podczas prezentacji multimedialnej przygotowanej przez współautorkę projektu p. Małgorzatę Kaźmierczak. Pan wójt również zabrał głos. Podkreślił potrzebę realizacji projektu na terenie gminy Osjaków, cytując fragment fraszki Kochanowskiego „Na zdrowie”. Wskazał, jak ważne jest prawidłowe żywienie w pierwszych latach życia dziecka oraz rola rodziców związana z wiedzą dotyczącą właściwych nawyków żywieniowych.

Punktem kulminacyjnym spotkania była degustacja przygotowanych przez p. Małgorzatę Dawid i p. Małgorzatę Kaźmierczak zdrowych przekąsek: Kanapki Light, szaszłyki owocowo-warzywne. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Do końca roku zaplanowane są jeszcze trzy prelekcje pani dietetyk oraz warsztat kulinarny, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.