Drukuj
Odsłony: 704

19 czerwca 2015r. o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie odbyło się pierwsze szkolenie z cyklu „Świadomy rodzic – to zdrowe dziecko i przyszły dorosły, to zdrowe społeczeństwo”, realizowanego w ramach konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”.

Szkolenie było prowadzone przez panią dietetyk Marię Drab-Bąk. Na spotkanie przyszły zarówno przyszłe matki jak i mamy z dziećmi. Wysłuchały rad dotyczących żywienia w okresie ciąży i karmienia piersią, bowiem prawidłowe odżywianie to jeden z filarów zdrowia mamy i dziecka. Pani dietetyk zapoznała słuchaczki z wynikami badań dotyczących prawidłowego odżywiania kobiet ciężarnych i karmiących. Zwróciła również uwagę na to, jak duży wpływ mają złe nawyki żywieniowe we wczesnym okresie życia na funkcjonowanie dziecka w dorosłości. Szczegółowe informacje zostały przedstawione w postaci slajdów. Między mamami wywiązała się dyskusja. Panie dzieliły się doświadczeniami. Mogły uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania. W ramach warsztatów praktycznych, panie miały za zadanie przygotowanie w grupach piramidy żywieniowej, omawianej później przez panią dietetyk.

Całe spotkanie było okazją do zdobycia wielu ciekawych i użytecznych informacji, potrzebnych każdej mamie. Wszystkich chętnych, przyszłe mamy , jak również mamy małych dzieci i ich rodziny, zapraszamy na kolejne szkolenia z tego cyklu, które odbędą się w sierpniu. Dostarczą one wiedzy nt. żywienia naszych małych pociech.

Więcej informacji na temat żywienia na platformie edukacyjnej www.1000dni.pl