Drukuj
Odsłony: 1638

 

Dnia 14 września 2015r. odbył się rajd rowerowy pod hasłem „ Wybieram zdrowie” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Osjakowie. Impreza stanowiła kolejny etap cyklu „Świadomy rodzic – to zdrowe dziecko i przyszły dorosły, to zdrowe społeczeństwo”, realizowanego w ramach projektu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”.

Wszyscy uczestnicy projektu chętni do udziału w rajdzie, „uzbrojeni” w rowery, kamizelki i oczywiście dobry humor, spotkali się o godz. 16.30 przed budynkiem biblioteki. Trasa rajdu wiodła przez malowniczą okolicę z Osjakowa do Jasienia. Po godzinnej wyprawie, zmęczeni, ale w świetnych nastrojach, rowerzyści dotarli nad rzekę Wartę. Tam czekały na nich kolejne atrakcje. Uczestnicy rajdu czytali ciekawostki dotyczące żywienia. Niektóre informacje były zaskakujące i zadziwiły zgromadzonych. Kolejnym punktem spotkania był konkurs z nagrodami dotyczący zdrowego żywienia. Zwycięzcy: Ewelina Czerniak, Aneta Dubecka, Kinga Półgrabia, Julia Marczak i Dawid Zygmunt otrzymali drobne upominki. Po zmaganiach konkursowych wszyscy chętnie zabrali się do jedzenia pysznych kiełbasek z grilla.

Rajd był świetną okazją do wypoczynku na świeżym powietrzu, którego często brakuje zapracowanym mamom i babciom. Mogły one również po raz kolejny dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat zdrowego żywienia. Więcej informacji na temat prawidłowego żywienia dzieci można znaleźć na platformie edukacyjnej www.1000dni.pl .Ostatnim etapem projektu będzie jego uroczyste zakończenie zaplanowane na 30 września, na które serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników projektu.