Drukuj
Odsłony: 665

    Z roku na rok zwiększa się liczba dzieci pogryzionych przez psy. Przyczyn można szukać zarówno w postępowaniu właścicieli czworonogów, którzy niedostatecznie zajmują się ich wychowaniem, ale także w samych dzieciach, które nie wiedzą, jak powinny postępować ze zwierzęciem.
W dniu 23 sierpnia 2017r. odbyło się już ostatnie wakacyjne spotkanie w bibliotece. Tematem przewodnim warsztatów, które prowadziła Katarzyna Helińska – pedagog, dogoterapeuta była prelekcja z bezpiecznego kontaktu z psem. Dzieci dowiedziały się bardzo ważnych rzeczy na temat zachowania się podczas kontaktu z obcym oraz ze swoim psem:
- jak bezpiecznie kontaktować się z psem
- jak bezkonfliktowo bawić się z psem
- jak reagować na obce psy
- jak rozumieć psie zachowania
- jakie potrzeby mają nasi czworonożni przyjaciele
- jak pomagać w domowych obowiązkach dotyczących psów
- a także kultury i higieny na spacerach z psem
Podczas warsztatów towarzyszył nam prawdziwy pies – Jaso, dzięki któremu dzieci mogły zobaczyć na własne oczy pewne zachowania. Z tą wiedzą najmłodsi mają większe szanse na bezpieczny i dostarczający im przyjemności kontakt z psami.
Dzieci miały również możliwość zapoznania się z książkami na temat wychowania piesków. W dalszej części spotkania dzieci malowały pieska - swojego lub z ulubionej bajki.
Bardzo serdecznie dziękuję naszemu gościowi Pani Katarzynie Helińskiej za bezinteresowne przeprowadzenie warsztatów i zapoznanie uczestników z psim językiem. Pani Kasia rozdała również wszystkim dzieciom figurki piesków różnych ras na pamiątkę.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo w wakacyjnych spotkaniach w bibliotece i zapraszamy na kolejne.