Drukuj
Odsłony: 1814

W dniu 26 października 2017r. odbyło się spotkanie z Małgorzatą Gutowską -  Adamczyk. Pisarka historyk teatru, scenarzystka filmowa i dziennikarka, przez krótki okres była nauczycielką języka polskiego i łaciny. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej.  

Zadebiutowała jako scenarzystka serialu Tata, a Marcin powiedział…

Pierwsze były książki dla młodzieży. Jak przyznała, było to trudne zadanie, a sukces nadszedł, gdy nieświadomie porzuciła tematykę młodzieżową i napisała pierwszą książkę z serii „Cukiernia pod Amorem”.

Jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi Cukiernia Pod Amorem, a także powieści: 110 ulic, 220 linii, Niebieskie nitki, 13. Poprzeczna, Wystarczy, że jesteś, Serenada, czyli moje życie niecodzienne, Mariola, moje krople... oraz Jak zabić nastolatkę (w sobie)?.
Laureatka nagrody "Książka Roku 2008", przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść
13. Poprzeczna.
Podczas spotkania opowiedziała o tym, skąd czerpie inspirację do swoich książek, jak przygotowuje się do ich tworzenia, na kim wzorowała swoje postacie, o trudach związanych ze wspinaczką po szczeblach kariery, ale też o samym pisaniu. Nie zabrakło także nostalgicznych wspomnień z minionych lat.
Przyjaciele biblioteki nie zawiedli nas i licznie przybyli na spotkanie autorskie za co serdecznie dziękujemy.
Na zakończenie spotkania Pani Małgorzata rozdawała autografy nie zabrakło również wspólnych pamiątkowych zdjęć.