Drukuj
Odsłony: 747

W dniu 22 listopada 2018 odbyło się szóste spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci kl I „Pozytywnie zaczytani”. Tym razem każde dziecko miało do przeczytania wybraną przez siebie książkę i opowiedzieć ją.  

Zosia wybrała książkę p.t. „Ktoś ukradł Prążka” Holly Webb – Dziewczynka o imieniu Oliwia bardzo się cieszy, kiedy rodzice zgadzają się na adopcję małego kotka. Nie może się doczekać, kiedy będzie mogła pokazać kotka swoim przyjaciołom i starszemu bratu. Jednak kot nagle znika i nigdzie nie można go znaleźć.  Historia Prążka jest ciepła i poruszająca, pełna wartościowej treści i ciekawostek odnoszących się do opiekowania nad małym kotkiem. Wszystkie zwierzaki chcą mieć dom, w którym będą kochane, szanowane i bezpieczne. Instynktownie wyczuwają ludzi mających wobec nich złe zamiary. Małe kotki są przy tym ciekawskie, pełne energii i nie do końca potrafią właściwie ocenić sytuację. Często wchodzą też w miejsca, z których trudno im się wydostać. Przygarniając takie zwierzątko trzeba więc być na to przygotowanym i pamiętać, że kotek to nie zabawka.
Lenka opowiadała o książce p.t. „Szkoła dla wróżek” . Jak w każdej książce o Amelce, będzie magicznie, kolorowo i bardzo optymistycznie. Dziewczynka z dużym entuzjazmem podejmie trud nauki, poznając przydatne czary i sztuczki. Zdobędzie też nowe koleżanki i spotka fantastyczne nauczycielki, dzięki którym dzień w szkole będzie jeszcze przyjemniejszy! Nie zapomni jednak o swoim najwierniejszym druhu, Guciu, który poczuje się nieco zazdrosny o swoją przyjaciółkę.
Szkoła dla wróżek przeniesie każdą dziewczynkę do pięknego świata magii, gdzie dziecko będzie miało okazję dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z nauki i poznawania nowych osób. To książka, która ma olbrzymi walor edukacyjny, przekazuje masę pozytywnych emocji i uczy je jak radzić sobie w nowych sytuacjach. Pomoże też pokonać lęk przed pójściem do szkoły!
Antosia z kolei wybrała książkę o Martynce  p.t. „W samolocie” W tej opowieści razem z Martynką można dowiedzieć się, co dzieje się na lotnisku i na pokładzie samolotu. Książka posiada walory edukacyjne - uczy zachowań związanych z lotem oraz przygotowuje do podniebnej podróży.
Róża również opowiedziała o książce z serii o Martynce p.t. „Na kursie pływania” to edukacyjny przekaz w jaki sposób pokonać swoje lęki i nauczyć się pływać.
Patrycja opowiedziała o książce „Gang Słodziaków” autorki Renaty Piątkowskiej o jednej z przygód o „Sowie Zosi”. Myszka poprosiła o pomoc sowę Zosię, żeby rozwikłała sprawę zaginięcia jej pierścionka zaręczynowego. Sowa znała wszystkich mieszkańców lasu. Wiedziała też, że wszyscy na nią liczą w rozwikłaniu zagadki. Na szczęście sowa przywołała do siebie srokę, a ta przyznała się do kradzieży pierścionka tłumacząc się tym, że sroki mają to już w naturze. Niezwykłe przygody z morałem, które warto przeczytać.

Na zakończenie nastąpiło dyniowe szaleństwo i wspólnie zrobiliśmy dynie z papieru.
Kolejne spotkanie już 6 grudnia 2018