Drukuj
Odsłony: 316

W dniu 23 maja 2019 r. odbyło się 17 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci „Pozytywnie zaczytani” gr I. W ramach projektu „zaCzytani” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU zaplanowano spotkania DKK dla dzieci. 

Tym razem głośno przeczytaliśmy fragment książki Renaty Piątkowskiej „Dziadek na huśtawce”

Powieść ta opowiada, że każdy powinien mieć dziadka. Takiego, co to karmnik dla ptaków umie zrobić, który bałwana z chęcią ulepi i zna tysiące opowieści o przeszłych czasach. Od dziadka emanuje siła i spokój, ale także łagodność i ciepło, co sprawia, że różni się od taty, który bywa czasem zdenerwowany i niecierpliwy.

Niestety zdarza się, że dzieci nie mają dziadka. Tak było w przypadku Witka, bohatera opowieści Dziadek na huśtawce. Możemy sobie wyobrazić, jak bardzo było mu przykro, gdy nie miał komu podarować zrobionego własnoręcznie pudełka na Dzień Dziadka. Od czego jednak ma się przyjaciół!? Marcinowi, najbliższemu koledze, przychodzi do głowy pewna myśl. Otóż przyszywanym dziadkiem może zostać pan Teofil, jego sąsiad. Mówi: „Nadaje się na dziadka jak nikt. Jest stary, pali fajkę i prawie w ogóle nie ma włosów. Ma za to psa”. Jak się okazuje – to wyborna myśl!

Na zakończenie dzieci wykonały piękne serce, które wręczą swoim Mamom w dniu ich święta.

Dziękujemy wszystkim dzieciom